PALETOVÉ VOZÍKY / PALETOVÝ VOZÍK NÍZKOZDVIŽNÝ

Paletové vozíky — STANDARDNÍ, 2000 - 2500kg

Standardní paletové vozíky jsou řady DB a jsou ideální k běžné přepravě zboží, a nákladu obecně, ve skladech s rovnou podlahou a mírně nerovnou podlahou. Paletový vozík typu DB je ideální pomocník k manipulaci s materiálem ve středně těžkých provozech. Paletové vozíky DB jsou dodávány jak v základním provedení, k přepravě europalet, tak jsou i paletové vozíky DB speciálních rozměrů s různými délkami vidlic (vidlí), které jsou naopak ideální k přepravě speciálních palet.

Paletové vozíky řady BF standard jsou ideální k přepravě nákladu do hmotnosti až 2500kg. Paletový vozík typu BF má robustnější konstrukci než paletový vozík DB. Paletový vozík BF je určen do náročnějších provozů a má vyšší úžitné zatížení. Paletový vozík BF nabízíme i v provedení s kratšími vidlemi 900mm nebo pouze 700mm. Tyto kvalitní paletové vozíky disponují silnou a ergonomicky zpracovanou ojí.

Paletové vozíky — S RYCHLOZDVIHEM

Paletové vozíky s rychlozdvihem konstrukčně vycházejí z řady kvalitních paletových vozíků BF. Jedná se o konstrukčně totožný vozík, jako je paletový vozík typu BF s tím zásadním rozdílem, že paletový vozík BFQ má v hydraulice zcela jiný průtokový ventil oleje, což má za důsledek jiný poměr zdvihu versus vynaložené energie. V praxi to znamená, že tento paletizační vozík zvednete na menší počet kmitů oje, avšak na úkor vyšší vynaložené síly při pumpování. Tento paletový vozík BFQ nachází uplatnění především v těch provozech, kde manipulujete s lehčími břemeny a zdvih musí být rychlý a snadný. Bodu zdvihu u paletového vozíku typu BFQ snížíte cca na polovinu. Tento paletový vozík je nepostradatelným pomocníkem ve všech skladech a provozech. Oproti levnému typu DB má tento zesílenou vlastní konstrukci, robustnější hydrauliku zdvihu a větší řiditelná kola, díky nimž lze s tímto vozíkem manipulovat s břemeny až do hmotnosti 2500kg.

Paletové vozíky — S BRZDOU

Paletové vozíky s brzdou BFB vychází ze stejné zesílené konstrukce jako paletový vozík BFQ s rychlým zdvihem; tedy z modelové řady paletových vozíků BF. Unikátní paletový vozík BFB s brzdou má řiditelná kola opatřená bubnovými brzdami, které se snadno ovládají přídavnou páčkou na oji. Paletové vozíky BFB nachází uplatnění především tam, kde se manipulujete s nákladem na šikmé ploše. Paleťák BFB Vám umožní si vozík jednoduše přibrzdit přitáhnutím páčky na oji. Paletový vozík BFB se dá taktéž pevně zabrzdit (zaaretovat) proti nechtěnnému pohybu.

Paletové vozíky — DLOUHÉ (PRODLOUŽENÉ)

Paletové vozíky s výrazně prodlouženými vidlicemi (vidlemi) jsou vhodné pro přepravu speciálních nadrozměrných palet nebo pro přepravu nadměrně dlouhého nákladu. Prodloužené paletové vozíky vychází z koncepce paletových vozíků řady BF. Paletový vozík dlouhý s prodlouženými vidlemi je dodáván v několika rozměrových variantách. Jedná se o paletový vozík s délkou vidlic 1500mm, paletový vozík s délkou vidlic 1800mm, paletový vozík s délkou vidlic 2000mm a paletový vozík s délkou vidlic 2500mm (velmi dlouhý paletový vozík).

Paletové vozíky — KRÁTKÉ (ZKRÁCENÉ)

Paletové vozíky typu DB a BF se zkrácenými vidlicemi najdou využití především všude tam, kde k manipulaci s nákladem není mnoho prostoru. Takové místa jsou třeba korba nákladního automobilu nebo naplněný sklad s úzkými manipulačními uličkami. Nespornou výhodou je také to, že tyto paletovací vozíky jsou poměrně dobře skladné. Nejběžnější zkrácená varianta paletových vozíku je 800mm, která pohodlně zajistí transport menších palet při naložení na kratší stranu palety. Dále můžete sehnat také paletový vozík se zkrácenou délkou vidlic 900mm (tento vozík již bez problémů přepraví europalety a je ideálním kompromisem mezi standardním typem paletového vozíku a velmi krátkými paletovými vozíky. Taktéž se prodávají speciální paletové vozíky ultrakrátké a zástupce této řady má vidle dlouhé pouze 700mm. Skutečných unikátem je pak paletový vozík extrémně krátký BF450, jehož délka vidlic (vidlí) je minimální a to pouze 450mm!


Paletové vozíky — ŠIROKÉ (ROZŠÍŘENÉ)

Paletové vozíky s nestandardně rozšířenými vidlicemi k přepravě nestandardně širokých palet a nebo všude tam, kde je třeba paletovým vozíkem přepravit široký náklad. Rozšířené paletové vozíky takéž vychází z paletových vozíků typu BF. Rozšířený paletový vozík je distribuován v šířce 685mm a s délkou vidlic paletového vozíku 1150mm.
Dle požadavků zákazníka je možnost dodat i jiné varianty rozšířeného paletového vozíku (zejména atypická šířka vidlí).Paletový vozík široký je velmi robusní konstrukce a řadíme mezi paleťáky nosné.

Paletové vozíky — ÚZKÉ (ZÚŽENÉ)

Paletové vozíky se zúženými vidlicemi (vidlemi) se používají všude tam, kde je potřeba manipulovat se speciální úzkou paletou nebo podobně úzkým nákladem. Paletový vozík zúžený (úzký) vychází opět z klasické koncepce zesíleného paletového vozíku řady BF. Speciální zúžený paletový vozík nese označení BFZ a má šířkou vidlic 406mm a délkou vidlic 800mm.

Paletové vozíky — NÍZKÉ (SNÍŽENÉ)

Paletové vozíky nízké, tj. se sníženou výškou vidlic-s velmi nízkým profilem, se používají pro přepravu speciálních a nízkých palet (Čína,USA) oproti europaletám. Tyto paletové vozíky se sníženou výškou vidlic mají výrobní označení BFL. V našem sortimentu naleznete paletový vozík BFL15 s nosností až 1500kg a výškou vidlic 50mm. A zejména pak ultranízký paletový vozík BFL10 s nosností 1000kg a světlou výškou vidlic pouze 35mm! Oba paletové vozíky BFL mají délku vidlic 1150mm a šířku vidlic 520mm.

Paletové vozíky — MALÉ (MINI)

Paletový vozík WF mini je speciální paletovací vozík spíše pro občasné použití. Tento paletový vozík je snadné přepravovat např. v kufru automobilu, jelikož jeho hmotnost je pouhých 35kg! Paletový vozík mini má označení WF, kdy délka jeho vidlic je 800mm a šířka vidlic je 380mm. Tento paletový vozík je velmi populární, a to díky své skladnosti, váze a malým rozměrům.

Paletové vozíky — NEREZ (NEREZOVÁ OCEL)

Paletový vozík nerezový DBS je vyrobený z nerezové oceli. Je vhodný zejména pro "čisté" potravinářské, chemické nebo zdravotnické provozy. Tento paletový vozík najde uplatnění všude tam, kde klasický vozík nevydrží nebo nemůže být použit (např. z důvodu hygienických norem). Nerezový paletový vozík typu DBS je standardně osazen nylonovými koly, které jsou velmi odolné, homogenní a nikdy nezabarví podlahu.

Paletové vozíky — POKOVENÉ / GALVANIZOVANÉ (ALTERNATIVA ZA NEREZ)

Paletový vozík řady DBG je galvanicky pokovený, a to na místo standardní úpravy práškovou barvou. Paletový vozík DBG je vhodné, a ideální, používat všude tam, kde klasický paletový vozík nevydrží, nebo není jeho použití vhodné (provoz není tak náročný, aby bylo třeba používat plně nerezový paletový vozík DBS). I tento typ paletového vozíku má osazen kvalitní nylonová kolečka, která jsou především určená do "čistých" a sterilních  provozů.

Paletové vozíky — ELEKTRICKÉ (NÍZKOZDVIŽNÉ)

Nízkozdvižný paletový vozík je většinou nabízený ve 2 variantách. Jednak je to nízkozdvižný paletový vozík s elektrickým pojezdem a ručním zdvihem. V této variantě se např. nabízí paletový vozík CBD10A-II (nosnost 1000kg). Druhou skupinou  elektricky poháněného paletového nízkozdvižného vozíku je např. produkt CBD20H s elektrickým pojezdem a taktéž s elektrickým zdvihem. Hovoříme tady o plně elektrickém nízkozdvižném paletovacím vozíku (paleťáku"). Tento vysoce výkonný paletový vozík je opatřen ergonomickým madlem s ovládacími prvky, nástupní plošinkou pro obsluhu a také bezpečnostními madly. Tyto paletové vozíky jsou nepostradatelnými pomocníky v rozsáhlých skladech. Obecně řečeno všude tam, kde se musí překonávat s naloženým břemenem delší vzdálenosti, existuje požadavek na vysoký výkon stroje a přitom musí být takový paletový vozík velmi aligní a mít malé rozměry.

Paletové vozíky — NŮŽKOVÉ (S NŮŽKOVÝM ZDVIHEM)

Paletové vozíky typu JF s nůžkovým zdvihem existují v provedení s manuálním i elektrickým zdvihem. Paletové vozíky JF jsou skvělí pomocníci při zvedání břemen nůžkovým typem, kdy je výška zdvihu 800mm. Je to velmi výhodná kombinace paletového vozíku a pracovního zdvihacího stolu. Paletové vozíky JF jsou osazeny kvalitním hydraulickým třístupňovým pístem. S nůžkovým paletovým vozíkem se do výšky zdvihu +200mm dá standardně pohybovat, avšak nad 200mm se pohyb v prostoru automaticky zaaretuje pro zajištění stability a poté se zvedá do požadované výšky zdvihu. Zdvih může být u nůžkových paletových vozíků buď teleskopický a nebo pístový. Kromě zdvihu mechmanického nůžkového paletovacího vozíku JF jsou také nůžkové paletové vozíky s elektrickým zdvihem, které mají taktéž nosnost až 2.000kg.

Paletové vozíky — S VÁHOU A TISKÁRNOU

Paletové vozíky pro transport a zvážení přepravovaného nákladu. Paletový vozík s tiskárnou BF6-7 je opatřen integrovaným vážícím systémem s kvalitním podsvíceným displayem. Pod vidlicemi (vidlemi) paletového vozíku jsou rozmístěny 4 citlivé tenzometrcké snímače hmotnosti s přesností až 0,5kg. Maximální nosnost paletového vozíku BFC6-7 je 2000kg. Naopak paletový vozík BF6-8 je, oproti paletovému vozíku BF6-7, navíc vybaven zabudovanou termotiskárnou pro vytištění naměřené hmotnosti přepravovaného břemene. Jedná se tedy o plaetový vozík s váhou a tiskárnou. Tisk váhy tohoto "paleťáku" je velmi rychlý a snadný. Obsluha tedy přesně ví, jaká váha byla naložena. Poslední model, z teto kategorie, je paletový vozík BFC6. Tento paletový vozík je vybaven digitálním vážním indikátorem. Vážní indikátor je display, který je umístěn v horní části paletovacího vozíku. Vážní indikátor udává okamžitou orientační hodnotu přepravovaného nákladu.

MANIPULACNI-TECHNIKA-LEVNE.cz - Váš eshop do světa levné, kvalitní a prověřené manipulační a zdvihací techniky. U nás naleznete levný paletový vozík, vysokozdvižný vozík, VZV, zdvihací stůl nebo zdvihací plošiny, paletový vozík s tiskárnou nebo paletový vozík s tiskárnou a váhou, kladkostroje, hevery, manipulační i skladový vozík, rudly české výroby, paletovací vozík nůžkový i paletovací vozík atypický, a mnoho dalších...Nabízíme levně elektrický i mechanický zdvih a elektrický i mechanický pojezd. To vše za trvale nízké ceny. Pravidelné cenové akce a mnoho výrobků ve slevě. Široká nabídka výhodného financování. Rychlé a levné dodání, dlouhá záruka, servis po celé ČR.       DELTALIFT Czech      DELTALIFT Slovakia      DELTALIFT Polska      DELTALIFT Germany      DELTALIFT Hungary