O nákupu

Vše o nákupu manipulační techniky

Jak právně vybrat manipulační techniku? To není snadná věc. A v zhledem k nákupní ceně také velmi důležitá. Manipulační technika musí vždy zcela, a do posledního detailu, odpovídat Vašim požadavkům. Funkce manipulační techniky (např. paletového vozíku, vysokozdvižného vozíku VZV, zdvihacích plošin, apod.) je velmi důležitá. Pouze tak získáte skutečného pomocníka, na kterého se můžete spolehnout v každé situaci a zastane veškerou práci, kterou od manipulační techniky očekáváte.
Níže naleznete seznam základním parametrů, na které byste si měli znát při výběru správné manipulační, zdvihací a vychystávací techniky. Zvláštní důraz pak věňujte těm údajům, které jsou důležité pro správnou funkci stroje.

a) Paletový vozík  (paletové vozíky)

- základní údaje jsou, pro jaká břemena budete paletový vozík používat - tedy jakou má paletový vozík nosnost. Paletový vozík má také různé délky vidlic (tzn. délka vidlí) a také rozestup vidlí je rozdílný. Existuje také paletový vozík nůžkový, paletový vozík pozinkovaný (galvanizovaný), paletový vozík nerezový, paletový vozík s elektrickým pohybem (elektrický pohon paleťáku) a pak celá škála paletových vozíků atypických. Všechny paletové vozíky (paleťáky) jsou však nízkozdvižné, kdy zdvih je většinou do výšky +200mm tak, aby vozík bez problému zdvihl paletu s nákladem a tu převezl i na nerovném terénu.

b) Vysokozdvižný vozík (vysokozdvižné vozíky VZV)

- zde je opět základním parametrem, jak bude vysokozdvižný vozík zatěžován (tedy jaká bude jeho nosnost). Další zásadní údaj je ten, do jaké výšky bude vysokozdvižný vozík schopen náklad zdvihat. V neposlední řadě je pak důležitý údaj, jestli bude vysokozdvižný vozík VZV ručně vedený, vysokozdvižný vozík VZV s elektrickým zdvihem a nebo jestli vyberete vysokozdvižný vozík plně elektricky ovládaný.

c) Zdvihací plošina a zdvihací stůl (zdvihací plošiny a stoly)

- zdvihací plošina je vždy většího rozměru, než pracovní zdvihací stůl. Zdvihací plošina je statická a rozměr zdvihacího stolu (desky) je větší než 1m2. Naopak zdvihací stoly jsou pojezdové, mají kolečka a velmi snadno se přemisťují (hovoříme tdy o zdvihacích stolech mobilních/pojezdových).

d) RUDL a skladový vozík (rudly a skladové vozíky)

- jedná se o výrobky pro ruční manipulaci jedné osoby a vždy jsou tudíž s nižší nosností. Rudl skladový je ruční vozík, se kterým snadno přesunete náklad. Je proto ideálním pomocníkem pro přepravu lehčího nebo kusového materiálu. Rudl má hlavní parametry, kterými jsou: maximální nosnost (zatížení) a druh kol (kola jsou plná gumová nebo dušová bantamová). Rudl je základním a velmi oblíbeným produktem pro lehké ruční stěhování.
Přepravní skladový a kancelářský vozík pak najde své uplatnění všude tam, kde je třeba lehce přemístit zboží a naopak i vozík snadno efektivně skladovat.
ZDE Vám naši technici a operátoři pomohou vybrat ten správný produkt / stroj manipulační techniky

ZDE se můžete podívat na naši kompletní nabídku manipulační a zdvihací techniky

ZDE se rozvíte, jak zboží zaplatit a jak ho snadnou koupit (třeba na splátky)

ZDE si pak přečtete více o našich výhodných cenách za dopravu objednaných produktů

ZDE naleznete informace o tom, jak a proč veškeré produkty důkladně testujeme před distribucí k zákazníkovi

ZDE naleznete naše kompletní Obchodní podmínky (MANIPULAČNÍ TECHNIKA Levně)

ZDE si můžete pročíst naše Reklamační podmínky (MANIPULAČNÍ TECHNIKA Levně)

ZDE naleznete seznam našich servisních míst v České republice